KIŞ AYLARINDA FONDÖTEN KULLANIMI

KIŞ AYLARINDA FONDÖTEN KULLANIMI

KIŞ AYLARINDA FONDÖTEN KULLANIMI

 

Kış ayları bronzluğumuzun yavaş yavaş geçtiği, cildimizin kuru göründüğü, lekelerimizin kendini belli ettiği bir mevsimdir. Bu yüzden “cildimiz daha estetik nasıl durur?” sorusu bu mevsimde daha fazla önem kazanır. Lactone Mineral Fondöten gibi besleyici içerikli fondötenler cildinizin kış aylarında daha kusursuz görünmesine yardımcı olur.

 

Yaz aylarında yüzümüz bronzlaşır ve hoş bir renge kavuşur. Çoğu zaman makyaj yapmamıza bile gerek kalmaz. Çünkü ne lekelerimiz ne de sivilcelerimiz belirgindir. Kış aylarında ise durum değişir. Daha fazla makyaja ihtiyaç duyarız. Vücudumuzun diğer yerleri kapalı olsa da yüzümüz kış aylarında her daim ön plandadır.

 

Yüzümüz, kış aylarında oldukça dikkat etmemiz gereken bir unsurdur. Çünkü kış aylarında yüzümüzün bronzluğu gider, renk dengesizlikleri oluşur, yer yer kurumalar başlar ve lekeler hiç olmadığı kadar belirginleşir. Bu durumda da kullandığımız veya kullanacağımız fondötenin özellikleri oldukça önemlidir.

 

Nemlendirici İçerikli Fondöten Tercih Edin

 

Öncelikle kışın kullandığımız fondöten mutlaka nemlendirici özellikte olmalıdır. Ne kadar düzenli olarak nemlendirici kullansak da soğuk havaların olumsuz etkileri gün boyu sürer. Fondötenimizin besleyici ve nemlendirici içerikli olması, yüzümüzün gün boyunca nemli kalmasını sağlar.  

 

Fondötenin Renk Tonu

 

Kış aylarında kullanacağımız fondötenin renk tonu da oldukça önemlidir. Yüz rengimizin dengelenmesi açısından cilt tonumuzun bir ton açığını veya bir ton koyusunu kullanmalıyız. Aksi takdirde istediğimiz görünümü elde etmek için daha fazla miktarda fondöten kullanmak zorunda kalırız. Eğer bronz bir görünüm elde etmek istiyorsak cildimizden bir ton koyu, porselen makyaj etkisi istiyorsak cildimizden bir ton açık renkte fondöten kullanmalıyız.

 

Fondötenin Mat Görünümlü Olmasına Dikkat!

 

Bu aylarda kullandığımız fondöten ayrıca mat bir görünüme sahip olmalıdır. Çünkü kış aylarında bulunduğumuz ortamların sıcaklık farkı yaz aylarından daha fazla olur. Kapalı ve sıcak ortamlarda yüzümüzün parlamaması için mat ve doğal görünümlü fondötenleri tercih etmeliyiz.

 

Lactone Mineral Fondöten, cildinizin nefes almasını sağlayarak doğal bir cilt görünümü elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca içindeki mineraller cildinizi besleyerek kurumasını engeller. Üç ana renginden birini seçip cildinize en uygun Lactone Mineral Fondöten’e sahip olabilirsiniz.

Yayınlandı News tarafından Lactone Kozmetik