Doğru Parfüm Seçimi

Doğru Parfüm Seçimi

KENDİMİZ İÇİN EN DOĞRU PARFÜMÜ NASIL SEÇERİZ?

 

Bundan uzun yıllar önce sadece dini ritüeller için kullanılan parfüm, bugün milyon dolarlık bir sektör haline gelmiş ve kadın erkek demeden neredeyse herkesin vazgeçilmezi olmuştur. Düzenli olarak kullandığımız ve hangisini alacağımıza karar verirken oldukça seçici davrandığımız bu kozmetik ürünün, karakterimizi ve zevkimizi yansıtan en önemli unsurlardan biri olduğu bir gerçek. Peki kendimiz için parfüm alırken, bize en uygun kokuyu nasıl buluruz, karar verirken nelere dikkat etmeliyiz, tümü bu blog yazımızda...

 

1 – KOKUNUZU SABAH SAATLERİNDE SEÇİN

 

Koku alma duyumuzun en aktif olduğu saatler sabah saatleridir. Burnumuz henüz yorulmamıştır ve kokuları çok daha rahat ayırt edebilecek düzeydedir. Bu yüzden koku seçerken mutlaka sabah saatlerini tercih edin. 3 kokudan sonra burnumuz yine yorulacak olsa da parfüm içindeki değişik notaları hissedebileceğiniz en uygun saatlerdir sabah saatleri.

 

2 – BURNUNUZ KOKU ALMAMAYA BAŞLADIYSA KAHVE KOKLAYIN

 

Birçok kokuyu kokladınız ve artık burnunuz koku almamaya başladıysa kahve koklayın. Çünkü kahve kokusu, tüm kokuları etkisizleştiren bir özelliğe sahiptir.

 

3 – KOKU SEÇERKEN GÜNLÜK ALIŞKANLIKLARINIZI GÖZDEN GEÇİRİN

 

Günlük alışkanlıklarınız parfüm kullanımınızı mutlaka etkiler. Günleriniz hareketli bir tempoda geçiyorsa ağır kokular bir süre sonra teninizde terle beraber kötüleşebilir. Bu durumda daha hafif kokular tercih edebilirsiniz. Lakin gününüz oturarak geçiyorsa, hareketsiz bir tempoda çalışıyorsanız kendini hissettiren, farklı notalı parfümler kullanabilirsiniz.

 

4 – KOKUNUZ KARAKTERİNİZİ YANSITMALI

 

Koku seçerken zevklerinizin yanı sıra nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzu da düşünün. Meydan okuyan, iddialı ve ilgi odağı olmayı seven biriyseniz, kokunuzda ona paralel olarak keskin ve çarpıcı bir içeriğe sahip olmalı. Eğer romantik biriyseniz çiçek kokuları tam da karakterinizi yansıtan parfümler olacaktır.

 

5 - LACTONE KOKU TESTİ

 

Lactone takipçileri için doğru kokuyu bulmak elbette çok daha kolay. Çünkü koku testimiz, doğru kokuya yaklaşmanız için size bir takım sorular yöneltiyor ve sonucunda kullanabileceğiniz en iyi Lactone kokusunu size öneriyor. Hem erkekler için hem de kadınlar için oldukça kolay ve etkili bir yol.

Yayınlandı News tarafından Lactone Kozmetik