KIŞ MAKYAJINI MÜKEMMEL KILMAK İÇİN

Oct 26 , 2018

Halime Özdemir

KIŞ MAKYAJINI MÜKEMMEL KILMAK İÇİN

KIŞ MAKYAJINI MÜKEMMEL KILMAK İÇİN...

Her ne kadar kış mevsiminde makyaj yapmayı daha çok sevsek de bu mevsimde makyajımıza olumsuz etki eden dış etkenleri göz ardı edemeyiz. Rüzgar, yağmur, soğuk cildimize zarar verip makyajımızın istediğimiz etkiyi göstermesini engelleyebiliyor. Yazın terden, güneşten akan makyajımızın, kışın da soğuktan kuruyan cildimizde yapısı bozuluyor.

Lactone olarak kış makyajını mükemmel yapabilmek ve uzun süre düzgün kalmasını sağlamak için sizlere bazı önerilerimiz var.

1- Rüzgardan Gözlerimiz Yaşardığında

Suya dayanıklı maskarayı sürmediğimiz gün bir bakmışız dolgun kirpiklerimiz yerini akmış gözlere bırakmış. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için sadece denize girerken değil kışın rüzgarlı bir günde de suya dayanıklı maskaranızı kullanın.

Diyelim ki artık çok geç, maskaranız aktı ve gözlerinizin etrafına bulaştı. Bu durumlar için de yanınızda mutlaka makyaj temizleyici bulundurun. Kocaman şişeyi yanınızda taşıyamazsınız tabii ki lakin yanınızda ucu makyaj temizleyiciye bandırılmış bir kulak temizleme çubuğu bulundurabilirsiniz.

2- Soğuktan Yanaklarımız ve Burnumuz Kızardığında

Kış mevsiminde ortaya çıkan yanaklarımız ve burnumuzun kızarmasına neden olabilir. Bunu önlemek ve cilt tonumuzu her daim dengede tutmak için cildimizden 2 ton koyu bir bronzlaştırıcı fondöten kullanabiliriz. Çok yoğun sürmemeye de dikkat etmek gerek.

Ayrıca kış aylarında allık kullanımını da abartmamaya özen gösterin. Hali hazırda kızarmış olan yanakların daha fazla ortaya çıkmasını istemeyiz. Bir diğer öneri, yüzünüzün kızaran diğer bölgeleri için kapatıcı da kullanabilirsiniz.

3- Cildimiz Kuruduğunda

Makyaj yapmadan 2-3 dakika öncesinde sürdüğümüz nemlendirici cildimizin kurumasını, kurumadan kaynaklı kırışıklıkların oluşmasını engeller. Özellikle kış aylarındaki çetin hava koşulları cildimizin kurumasını hızlandırır. Bu yüzden her makyaj yapımından önce mutlaka nemlendirici kullanın. Bu nemlendirici ürünün de cilt tipinize uygun olduğundan emin olun.  Eğer kuru cilt tipine sahipseniz yağ bazlı fondötenleri tercih edin. Makyaj bazı kullanmayı da ihmal etmeyin.

4 – Dudaklarımız Çatladığında

Kuru ciltler kadar problemli olan kurumuş dudaklar, eğer önlem alınmazsa acı veren ve kötü bir görüntü sergileyen bir hale gelebilir. Özellikle kış aylarında ekstra kuruyan dudaklar için dudak balmı kullanmak neredeyse şarttır. İçinde besleyici mineral ve vitaminlerin olduğu, nemlendirici özelliğe sahip ve tabii ki hoş kokulu dudak balmları kullanabilirsiniz. Dudak balmını gün içinde sık sık kullandığınızda hem dudaklarınız hoş görünecek hem de çatlamaların önüne geçebileceksiniz.

Eğer sürekli ruj sürenlerdenseniz, rujunuzu yine nemlendirici özellikte seçmeniz yerinde ve sağlıklı bir karar olacaktır.  Lactone ürünleri ile makyajınızı mükemmel kılmak çok kolay. Kış soğuklarına dayanıklı makyaj için ürünlerimize göz atın.