Hollywood Yıldızlarının Güzellik Sırları Nelerdir?

Feb 12 , 2020

Halime Özdemir

Hollywood Yıldızlarının Güzellik Sırları Nelerdir?

Birbirinden hoş ve güzel Hollywood yıldızlarını ekranlarda ya da dergilerde ne zaman görsek güzellik sırlarının ne olduğu hemen kafamızda soru işareti olur. “ Bu kadar güzel olmalarının sebebi nedir? Bizim bakımlarımızdan farklı ne yapıyor olabilirler” diye kafamızda bin bir türlü soru oluşur. Profesyonelce makyaj yaptırmalarının dışında bazılarının güzelliği doğuştan geliyor olsa gerek çünkü Nirvanadalar! Fakat doğal güzellikleri de olsa bunu korumak için mutlaka farklı yollara başvuruyorlar. Kimi estetik operasyonlarla kimi de doğal oldukça ilginç geleneksel yöntemlere başvuruyorlar. İşte bu doğal ve ilginç yöntemleri sizin için araştırdık. Bakalım güzelliklerine güzellik katacak yöntemleri neler? Hollywood yıldızlarının kimsenin bilmediği sırlarını birlikte çözelim!

Listemiz o kadar çok uzayıp gitmeye müsait ki…

Biz yalnızca ilginç olanlar ve yapılabilir olanları sıralamak istedik. Hollywood güzellik sırlarını açıklarken, Katie Holmes, Gigi Hadid, Angelina Jolie, Kim Kardashian, Halle Berry, Eva Longaria, Salma Hayek, Margot Robbie, Cambridge Düşesi Kate Middleton gibi dünyaca ünlü popüler yıldızlardan ilham aldık. Şimdi gelelim neler yaptıklarına…

Margot Robbie başta olmak üzere Türkiye’de bulunan belli başlı ünlüler de dudaklarını nemlendirmek ve ölü derilerden arındırmak için göğüs ucu kremi kullanıyor. Evet evet! bildiğimiz göğüsün ucuna sürülen krem. Birçok kişi tarafından denenen kremin inanılmaz rahatlama ve parlaklık verdiği de dedikodular arasında. Berry ise filtre kahve içerisine vücut losyonu ekleyerek peeling maskesi oluşturmakta imiş. Bu şekilde cildini ölü derilerden arınarak canlılığa kavuştuğunu iletmektedir. Hollywood yıldızları arasında popüler olan diğer güzellik bakım yöntemleri, uykusuz ve yorgun geçen bir gecenin ardından göz altlarında oluşan şişlik ve kızarıklar için hemoroit kremi kullanmak. Tabi ki bu doktor kontrolü dışında evde yapılabilecek bir şey mi bu tartışılır. Başka bir popülariteye sahip diğer yöntem ise temiz bir maskara fırçası ile dudakları fırçalamak. Bu şekilde dudakların dolgunlaştığını ve kabuklanmaların giderildiği söyleniyor. Katie Holmes ise salyangoz jeli (ki buna halk arasında salyangoz sümüğü de deniyor) maskesini sürerek cildinin yeni doğmuş bir bebekten farksız şekilde pürüzsüz ve yumuşacık olduğunu belirtiyor. Bir diğer yapılabilir yöntem ise göz altı morluklarına anında çözüm bulmak için yapılan geceden 2 kaşığı buzluğa koyarak ertesi sabah kalktığınızda bunu gözlerinize bastırmak. Sonuca ulaştırır mı bilinmez ama ferahlattığı kesin! Anneannelerimizin yaptığı geleneksel cilt bakım yöntemlerinden biri olan aspirin limon ikilisi de Hollywood’da çok konuşulan yöntemlerden… Bir aspirin içerisine 3-5 damla limon sıkarak sivilce olan bölgelere sürmek ertesi sabah sivilcenizin kuruduğunu ve indiğini gözlemlemek için yeterli.

Gelelim yapılması cesaret isteyen bakım sırlarına… Cambridge Düşesi Kate Middleton cilt canlılığını korumak ve yaşlanma belirtilerine savaş açmak için arı zehiri maskesi kullanıyor. Düğün öncesi çok konuşulan maskesi ile bizce yıllara meydan okuyor. Eva Longaria içeriğinde plesanta bulunan kremler kullandığını iddia ediyor. Bu sayede ciltte bulunan kolajen üretimini hızlandırarak cildin nem bariyerlerini güçlü tuttuğu yapılan haberler arasında. Hollywood yıldızlarının hemen hemen hepsinin bir dönem denediği içerisinde Kim Kardashian’ın da bulunduğu birçok yıldız Türkiye’ de benzeri PRP diye adlandırılan kanlı maske uygulaması yaptırıyor. Kulağa çok da hoş gelmiyor açıkçası. Son olarak ise Salma Hayek’in instagram sayfasında da yayınladığı çekirge yeme videosu ise onun güzellik sırları arasında olduğu söylentiler arasında. Bunun dışında kızartılmış karınca ve solucan ünlü yıldızın genç ve güzel kalma sırlarından biri olduğu sanılıyor.