3 Dakikada Pürüzsüz ve Nemli Dudaklar

Feb 12 , 2020

Halime Özdemir

3 Dakikada Pürüzsüz ve Nemli Dudaklar

3 Dakikada Pürüzsüz ve Nemli Dudaklar

Çevresel faktörler, mevsim geçişleri, rüzgâr ve soğuk hava dudak kuruluklarının ve çatlaklarının oluşmasında önemli bir yere sahiptir. Bu tür geçişlerde dudaklar en çok etkilenen bölgelerin başında gelirken; bu nedenlere stres, yanlış ürün kullanımı, son kullanma tarihine dikkat edilmeden kullanılan ürünler de eklenebilir.

Hassas ve özel bir deriye sahip olan dudaklar, özellikle mevsim geçişlerinde yoğun tahribata uğruyor. Hava sıcaklığının düşmesi, rüzgâr ve çevresel faktörler bir araya gelince dudaklarda kuruluk ve çatlaklar görülebilir. Bu gibi durumda evde kendi doğal dudak bakım kreminizi ve peeling karışımınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Öncelikle dudaktaki kurulukla meydana gelen kurumalar ve çatlaklardan arınmak için bir çay kaşığı bal ve şeker karışımını yumuşak bir dış fırçası yardımıyla ya da ellerinizle yavaşça ovalayarak ölü derilerden arındırabilirsiniz. Ardından Hindistan cevizi ya da zeytinyağı sürerek nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Aktif bir nem bombası etkisi yaratmak için ise zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağını karıştırarak da sürebilirsiniz.

Bunlara ek olarak ise yoğun bakım yapan dudak balmlarınızı gün içerisinde tazeleyerek dudağınızın nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.