Daha İyi Bir Uyku İçin Argan Özü

Daha İyi Bir Uyku İçin Argan Özü

Sosyal izolasyon döneminde kaygı ve belirsizlik nedeniyle iyi uyuyamıyor olabilirsiniz. Hareketsizliğe düzensiz yaşam da eklenince etkiler önce uyku düzenin bozulmasıyla kendini gösterir. Dinlenebilmeniz, enerjik olmanız ve günlük rutininizi sürdürebilmeniz için güzel bir uyku çekmeniz gerekir.
Daha iyi ve kaliteli uyku için uygulayabileceğiniz birçok yöntem var. Hepsini sosyal izolasyon döneminde uygulamak elbette mümkün değil. İçlerinde uygulaması oldukça basit yöntemler de var. Mesela, hayatınızda doğal yağlara ve bunlardan elde edilmiş ürünlere yer açmak gibi. Uyku düzeniniz çeşitli etkenler yüzünden bozuluyorsa söz konusu doğal yağlar kesinlikle iyi gelecektir.

Doğadan Gelen Mucize
Argan yağı, yüzyıllardır Faslı kadınların güzellik için kullandığı bir doğal yağ. Üretimi çok uzun ve son halini alması da oldukça zahmetli. İçeriğinde ise çeşitli mucizeleri barındırıyor. Genellikle saç bakım için kullanılsa da aslında birçok kullanım alanı bulunuyor.

Uykudan Önce Argan Yağı
Uyumadan ya da yatağa girmeden bir saat önce doğal yağ aromalı duş jeli ile duş alın. Argan özü içerdiği E vitamini yardımıyla cildi besleyerek gün içinde ihtiyacınız olan vitamini almanızı sağlar. Duş esnasında vücudunuza L’actone argan özlü duş jeli ile masaj yapın. Bu sayede daha hafiflemiş hissedersiniz ve kolay uykuya dalarsınız. Duş almak istemezseniz aynı şekilde yatağa girmeden bir iki saat önce L’actone argan özlü vücut losyonu ile vücudunuza masaj yapabilirsiniz. Uykudan hemen önce yapılan masaj kan dolaşımını hızlandırır ve cildi ölü derilerden arındırarak canlandırır.
Argan özü aynı zamanda antioksidan özelliği de sergiler. Yani vücudu mikroplara, zararlı bakterilere karşı korur. Argan yağı ile yaptığınız her masajda aslında vücudunuzu iyileştirirsiniz. Bu da sizin geceleri daha rahat uykuya dalmanıza yardımcı olur.
Stres, kaygı gibi sebeplerin dışında uykunuzu etkileyen bir şey daha var. Bu da yemek. Eğer geceleri uyumadan önce yemek yiyorsanız bu alışkanlıktan kurtulmanız gerekir. Çünkü uykudan önce yenen yemek tansiyonu düşürür, obeziteye ve depresyona sebep olur.
Uykusuzla başa çıkmak o kadar da zor değil. Birkaç ufak hamle ve kişisel bakımla bunu çözebilir, sosyal izolasyon dönemini kabus olmaktan kurtarabilirsiniz.

L'ACTONE BEAUTY