Acil Durum Makyajı İçin Neler Gerekiyor?

Acil Durum Makyajı İçin Neler Gerekiyor?

Hepimizin sürpriz şekilde bir yere davet edildiği “keşke makyaj yapsaydım” veya “keşke makyaj yapmaya zamanım olsaydı” diye hayıflandığı durumları olmuştur. İşte tam olarak böyle durumlarda üzülmemek için çok temel malzemelerle ve çok basit uygulamalarla harika şeyler ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu malzemeleri her daim yanınızda bulundurmanız sizi acil durumlara karşı garantide tutar.

BB Krem
Acil durum da olsa kusursuz bir makyaj için önce cilt tonunu eşitleyen BB kremle başlayabiliriz. BB kremler aynı zamanda cildin kusurlarını da gizlediği için diğer malzemelere geçmeden önce kullanılmalı. Yüze iyice yedirdikten sonra üzerine pudra sürüp makyajın sabit durmasını sağlayabilirsiniz.

Pudra
Pudra, ten makyajını sağlama almaya yarar. Kremlerin üzerine sürülebildiği gibi bağımsız bir makyaj malzemesi olarak da kullanılabilir. Bu yüzden her kadının makyaj çantasında bulunması gereken bir ürün. L’actone Terracota Powder her cilt rengine uygun olması ve kolayca uygulanması ile cildinizi gün boyu canlı tutar. Makyaj çantanızda bulunan L’actone Terracota Powder sizin hayat kurtarıcınız olabilir.

Göz Kalemi
Yüz makyajında gözleri ön plana çıkartmak için kullanılan göz kalemi mutlaka her kadının makyaj çantasında ya da evinde bulunur. Aynı pudra gibi tek başına da makyaj malzemesi olarak kullanıma uygundur. Rimel gibi kolay akmaz, dağılmaz. Siyah göz kalemi renkli gözleri ön plana daha kolay çıkartır. Farklı göz makyajı denemek isteyenler de yeşil, mavi, simli gibi çeşitlerini de deneyebilir. Ama siyah göz kalemi acil durum makyajının olmazsa olmazıdır.

Rimel ve Maskara
Temelde aynı şeye hizmet eden bu malzemeleri göz makyajı için kullanabilirsiniz. Maskara kirpikleri kalınlaştırmak için kullanılır. Rimelin likit formatı eyeliner olarak da uygulanabildiği için makyaj çantalarında ikisi de bulunabiliyor. Göz kalemine alerjisi olan ya da sürmeyi tercih etmeyen kadınlar eyeliner sürmeyi daha pratik buluyor.

Her ne olursa olsun, sürpriz ortamlarda bakışlarınızla etkilemek için göz makyajını ihmal etmeyin.

Kendine Güvenin Simgesi Ruj
Acil durum da olsa uzun uzun da yapılsa yüz makyajı bir bütündür. Aynı göz makyajı gibi ruj da kilit noktadır. Çünkü, makyajı tamamlar. Nasıl bir görüntü sergilemek istiyorsanız rengiyle onu verir. Kendinize güveninizi belli etmek istiyorsanız kırmızı rujla bu işi halledebilirsiniz. Eğer dudaklarınız inceyse ve bundan rahatsız oluyorsanız dolgun dudaklara sahip olmak birkaç dakikanızı alır. L'actone Dudak Dolgunlaştırıcı sayesinde 1-2 dakika içinde estetiğe ihtiyaç duymadan dudaklarınıza dolgun bir görünüm kazandırabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak ruj öncesinde ya da sonrasında sürebilirsiniz. Ruj sonrası kullanımında extra mat görüntü sağlar.

İşte oldu! 5 adımda acil durum makyajınızla sürpriz randevulara hazırsınız.

L'ACTONE BEAUTY